Lineer Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2002 yılından itibaren endüstriyel kimyasal ürünlerinden poliüretan pazarında çok önemli bir paya sahip olan Derkim Grup şirketlerine bağlı olarak 2019 yılında kurulmuştur.
Türkiye’nin tek çinko metal külçe üretim tesisi olacak Siirt Çinko Metal Tesisi’nin temel atma törenini 2020 Ocak ayı içerisinde gerçekleştiren Lineer Metal A.Ş., bu vesileyle Türkiye’nin milli üretimine büyük katkı sağlayarak çinko ithalatını %38 oranında azaltacaktır.
Derkim Grup, bünyesindeki Lineer Kostik (Kostik Üretim) ve Siba (Siirt Bakır Üretim) firmaları ile de ülkemiz sanayisinde yerli üretim gücü olmayı sürdürmektedir.

Vizyonumuz

Vizyonumuz hem topluma hem de doğaya saygılı bir şekilde müşteri memnuniyetini ilke edinen hizmet politikamız ile sürdürülebilir sosyal ve ekonomik katkı sağlamaktır. Bunun yanı sıra yenilikçi teknoloji ve üretken ekibimiz ile endüstriyel metal üretimine öncülük yapan bir firma olmak vizyonunu taşımaktayız.

Misyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz çinko, bakır külçe metal alanında, kalite sistemleri ve en yeni teknolojiyle uluslararası standartları uygulayarak, yerel ve uluslararası sanayiye Türk madenciliğinin gücü ile birlikte en verimli hizmeti veren öncü kuruluş olmaktır Bu anlamda müşterilerimizin güven ve memnuniyetini kazanmak, sektörde sürekli kendini yenileyen ve gelişen dinamik lider bir firma olmak hedefimizdir.